Jak komandosi IT w jeden miesiąc stworzyli i wdrożyli rozwiązanie HR dla firmy zatrudniającej ponad 50 000 pracowników na całym świecie?
Jak komandosi IT w jeden miesiąc stworzyli i wdrożyli rozwiązanie HR dla firmy zatrudniającej ponad 50 000 pracowników na całym świecie?
1

Opis projektu

Opis projektu

Firma zawarła umowę partnerską z Net PC, której celem była realizacja projektu polegającego na wsparciu procesów HR. Dla firmy zarządzanie osobami w zespołach operacyjnych w sposób transparenty i oparty na zaufaniu jest jednym z fundamentów organizacyjnych. Naszym zadaniem było stworzenie platformy, która umożliwi komunikację z nowymi osobami w zespole w sposób efektywny, skuteczny i zgodny z jej wartościami organizacyjnymi.

2

Przedstawienie firmy

Jednym z naszych klientów był lider w segmencie restauracji i dostaw posiłków na świecie. Firma ta codziennie wytwarza i dostarcza dania obiadowe dla ludzi na całym świecie. Kluczowe dla przedstawionej firmy usługowej są: satysfakcja klienta, zadowolenie pracowników i świadczenie usług, które wyznaczają nowe trendy w świadomości konsumentów.

Organizacja jest obecna w 26 krajach, posiada 2300 placówek oraz zatrudnia ponad 50 000 pracowników.

3

Wyzwania klienta

Wyzwania klienta

-Brak jednolitego kanału komunikacji wśród nowych pracowników firmy

-Poprawienie procesu wdrażania nowych pracowników w międzynarodowych oddziałach firmy

4

Nasze rozwiązania

-Stworzenie platformy wspomagającej komunikację z nowymi pracownikami oparciu o integracyjną  architekturę ESB

-Wydajna platforma do komunikacji obsługująca dziennie, średnio 100 powiadomień w kilkunastu językach

-Wysyłanie spersonalizowanych komunikatów niewerbalnych na temat procesu wdrożenia HR takich jak np. ,,Wellcome Message’’ w formie emalii i wiadomości tekstowych  

5

Technologie i procesy wykorzystane w projekcie

Technologie i procesy wykorzystane w projekcie

-Java

-Rozwiązania z obszaru BI

-Architektura w zakresie integracji danych - ESB Talend

-BABOK – Business Analysis Body of Knowledge

6

Rezultaty naszego projektu.

-Stworzenie platformy wspomagającej onboarding HR, umożliwiającej spersonalizowaną komunikację dla  procesu wdrożenia nowych pracowników, przeprowadzaną za pomocą emalii i wiadomości tekstowych

-Architektura ESB Talend, ułatwiła nam automatyzację zadań i procesów polegających na wdrażaniu nowych pracowników organizacji

-Ujednolicony proces wdrażania nowych pracowników firmy na całym świecie

-Większe poczucie przynależność do organizacji, dzięki regularnym i spersonalizowanym komunikatom

7

Konkluzja

Konkluzja

Zespól menadżerski firmy był bardzo zadowolony z osiągnięcia celów biznesowych, naszej pracy i efektów systemu. Dla kadry zarządzającej system był bardzo dużym sukcesem, ponieważ pomógł firmie skupić się na kluczowych operacjach związanych z dostarczeniem jedzenia i zarządzaniem międzynarodowymi obiektami gastronomicznymi. Dla zespołu Net PC ta realizacja była bardzo istotna, ponieważ pokazała ,że dzięki skutecznej analizie biznesowej, jesteśmy w stanie dostarczyć nowatorki system wspierający zespół HR do wdrażania nowych pracowników oparty na szybko zmieniających się danych operacyjnych. Realizacja projektu była wręcz błyskawiczna, Klient szybko rozpoczął czerpanie korzyści z rozwiązania, co bardzo mu się podobało.

 

Komandosi IT pokazali ze rozumieją wymagania zespołów biznesowych w dzisiejszych czasach! Zapraszamy do współpracy.

 

Krzysiek i Tomek

Wyceń swój projekt
Zostaw nam numer telefonu a oddzwonimy w ciągu 2 godzin, aby porozmawiać o Twoich potrzebach!